Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFIAT CANOSKI:DO FITOJ 65 MILION EURO DEMSHPERBLIM

FIAT CANOSKI:DO FITOJ 65 MILION EURO DEMSHPERBLIM

Pronari i objektit rezidencial ”Kosmos”, Fiat Canovski shprehet i bindur se do te fitoj gjyqin ne Gjykaten e Strasburgut dhe se do te demshperblehet me shumen prej  65 milion euro.

Fiat Canoski ne nje intereviste per DW thote se kompania e tij vazhdon me punimet per prishjen e objektit sepse keshtu qendron ne vendimin e autoriteteve edhe pse te gjitha dokumentet i ka ne rregull.

Canoski thote se ka kerkuar takim me kryetarin e Gazi Babes por  nuk ka dashur ta pranoje ne zyre qe do te thote se vazhdojne presionet ndaj tij.Ai tregon se edhe pse objekti eshte shembur ,autoritetet e vendit e kane detyruar te paguaj taksat me vlere prej 5.2 milion euro.

I pyetur per DW se cili eshte shkaku per prishjen e objektit te tij,Fiat Canoski tha sepse mbeshteti tv A1-in dhe kalimi i tij ne opozite.

Fiat Canoski intervisten e tij e dha per DW pasi u publikuan bisedat telefonike nga LSDM-JA mes kryeminisrit Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieskit ku flitet per shembjen e objektit te tij.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments