Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaErdogan: Ka ardhur koha për bashkimin e tërë botës islame

Erdogan: Ka ardhur koha për bashkimin e tërë botës islame

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan tha sot se ka kohë që ka ardhur koha për bashkimin e tërë botës islame dhe njerëzimit, raporton Anadolu Agency (AA).
“Ka kohë që ka ardhur koha për bashkim dhe bashkëveprim të tërë botës islame e madje edhe njerëzimit. Asnjë shtet dhe asnjë shoqëri nuk mund ta mendojë vetëm komoditetin dhe ardhmërinë e vet derisa fqinjët e vet gjenden në vuajtje, derisa vëllezërit e vet me të cilët flasin të njëjtën gjuhë dhe kthehen kah e njëjta kible përjetojnë dëme”, theksoi presidenti Erdoğan gjatë vizitës së tij në Bahrein.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments