Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderE madhe është kombëtarja Kuq e Zi, e shemb për toke Bjellorusinë

E madhe është kombëtarja Kuq e Zi, e shemb për toke Bjellorusinë

E madhe eshte kombetarja shqiptare,duke shembur dyhere Bjellorusinë.

Në kuadër të Ligës C, Shqipëria ka shënuar fitore në udhëtim kundër Bjellorusisë, me rezultatin 0:2, shkruan lajmi.net.Kombëtarja ‘Kuqezi’, e drejtuar nga Edi Reja, nuk pati telashe të mëdha, duke administruar lojën në mënyrën më të mirë.Goli i parë i këtij takimi erdhi nga Sokol Cikalleshi, i cili në minutën e 23’ shënoi një super gol me të majtën e tij.Shqipëria mbajti mirë epërsinë dhe në pjesën e dytë arriti të shënonte edhe me Keidi Bare, në minutën e 79’, për të vulosur fatin e takimit.Me këtë fitore, Shqipëria shkon në kuotën e tri pikëve, kurse Bjellorusia mbetet pa pikë.
Shqiperia po shkon në rrugë të mbare gjatë ketij kampionati.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments