Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDy ministra të BDI-së largohen nga Qeveria, ja emrat dhe fotografitë e...

Dy ministra të BDI-së largohen nga Qeveria, ja emrat dhe fotografitë e atyre që i zëvendësojnë! (FOTO)

Ministri i Drejtësisë, Bilent Saliji dhe një ministër tjetër i kabinetit qeveritar pritet të ndërrohen dhe se në vend të tyre të vijnë emra të tjerë.
Kjo bëhet e ditur nga burime të LSDM-së që duan të ketë emra të tjerë në Ministrinë e Drejtësisë. Nuk përjashtohet që edhe në drejtësi të ulet një ministër nga radhët e LSDM, ndërsa BDI si kompensim të marrë Ministrinë e Pushtetit Lokal ose Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale.

Kandidate e mundshme për postin e ministres është Shiret Elezi nga dega e BDI-së së Gostivarit, por edhe emra të tjerë duke mos përjashtuar Bashkim Hasanin.

Nga ana tjetër, edhe një resor tjetër ministror nga BDI po shqyrtohet të ndërrohet, edhe ate bëhet fjalë për ministrinë e Ekonomisë, e cila do të ndërrohet me një resor tjetër, siç është Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Ministri i drejtësisë Bilent Saliji nuk ka dashur të flas lidhur me ate se a do të ngelet në këtë detyrë, por shtoi se gjithçka varet nga marrëveshje midis partive politike të koalicionit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments