/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Bota, Slider

DUBAI:NDERTESA ME E LARTE PERFSHIHET NGA FLAKET(VIDEO)

Një zjarr masiv ka përfshirë një nga ndërtesat më të larta të banimit në botë, në Dubai

Zjarri sipas mediave lokale, ka shpërthyer në katin e 50-të të ndërtesës së lartë 336 metra.

Zjarri raportohet të ketë filluar në mes të kullës, dhe u përhap me shpejtësi në rreth 15 kate.

Mijëra njerëz janë evakuuar nga ndërtesa, ndërsa ende nuk raportohet për viktima.

Një nga të pranishmit u tha mediave se skena të jepte përshtypjen sikur një “Titanik që po fundosej”.

Ekipet e zjarrfikësve dhe policia kanë rrethuar zonën dhe po evakuojnë edhe banorët e ndërtesave përreth.(VIDEO)

 

 

February 21, 2015

error: Content is protected !!
Struga Ekspres