Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiDrejtoresha nga Ohri avancon bashkëshortin ndërsa kirurgun "opozitar" Bakraçeskin e degradon

Drejtoresha nga Ohri avancon bashkëshortin ndërsa kirurgun “opozitar” Bakraçeskin e degradon

Drejtoresha e Kardiologjisë në Oher, ka degraduar kirurgun e njohur Barkaceski, bëjnë të ditur mediat maqedonase, ndërsa këto pohime ministria I ka hedhur poshtë. Në anën tjetër kjo ministria nuk ka mohuar zërat për nepotizmin në këtë spital.

Ministria e shëndetësisë pas informacioneve për degradimin e Nikolla Bakraçeski në kardiologjinë e Ohrit, ka kryer kontroll të çrregullt dhe ka vërtetuar se ai është i vendosur në vend pune udhëheqës, që është në pajtim me përgatitjen e tij profesionale. Ndërsa, sa i përket rastit të drejtoreshës Gordana Donevska nga Drejtoria për parandalim, mjekim dhe rehabilitim të sëmundjeve kardiovaskulare, e cila, siç shkruan ‘Makfaks’, ka avancuar bashkëshortin e saj në pozitën e udhëheqësit të sektorit, nga MSH informojnë se dr. Zoran Donevski, specialist internist, më parë ka udhëhequr me sektorin për testim ergometrik, ndërsa vetëm është zhvendosur në pozitë për shkak të shkuarjes së një të punësuari tjetër për specializim në Shkup dhe për këtë është informuar Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments