Sunday, October 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaDramë në Zvicër: Shqiptari në Zvicër vret dy femra

Dramë në Zvicër: Shqiptari në Zvicër vret dy femra

Një kosovar vret dy femra në Zvicër, këto janë detajet e fundit

Edhe viktima tjetër bëhet e ditur se është në lidhje familjare me dorasin dhe gruan tjetër të vrarë.

Njëra prej grave që u gjet e vrarë në një banesë në Hausen AG të Zvicrës, raportohet të jetë gruaje 38 vjeçare, shqiptare me emrin Ala B e 54-vjeçari nga Kosova që u arrestuar si i dyshuar për krimin që ndodhi në kantonin e Aargaut.

Dy gratë u gjeten të vrara mëngjesin e të hënës, derisa policia kantonale e arrestoi shtetasin e Kosovës në vendin e ngjarjes, në banesën që i dyshuari dhe njëra prej viktimave banonin. Kjo e fundit, 38 vjeçare ishte gruaja e të arrestuarit.

Policia e kantonit të Aargaut, deri më tash ka konfirmuar krimin dhe arrestimin e një të dyshuari, po nuk ka dhënë detaje për gruan tjetër që u gjet e vrarë në banesën që e kishin me qita i dyshuari dhe viktima tjetër, në Hausen AG të Zvicrës.

Gruaje 38 vjeçare, shqiptare me emrin Ala B e 54-vjeçarit nga Kosova që u arrestuar si i dyshuar kryer për krimin që ndodhi në kantonin e Aargaut.
Mediat raportojnë se viktima tjetër nuk ishte bashkëbanuese e çiftit, por pa të tjera informacione shtesë.

Motivet e krimi janë ende të paqarta, derisa banorët përreth vendit të krimit i kanë thënë ’20minuten’ se çifti nuk ishte shumë kohë që ishin vendosur të banonin në apartamentin ku ndodhi vrasja e dyfishtë.

Prokuroria ka iniciuar autopsinë për viktimat.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments