Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDo të hiqet kryqi në Kodrën e Diellit

Do të hiqet kryqi në Kodrën e Diellit

Ipeshkvia e Tetovë – Gostivarit ka njoftuar se kanë marrë vendimin nga Komuna e Tetovës për mënjanimin e kryqit të vendosur në pronën kishtare në Kodrën e Diellit. Siç përcjell KlanM, paralajmërojnë se do të dorëzojnë ankesë.

“KOM – Arqipeshkvia e Ohrit, ipeshkvia Tetovë – Gostivar, të drejtat e tyre për të zgjidhur këtë çështje, do t`i mbrojë përmes mekanizmave juridik. U bëjmë thirrje qytetarëve që të mos bien pre e provokimeve të shpeshtuara dhe t`i përkushtohen paqës dhe marrëdhënieve të mira ndërfetare” – thuhet në komunikatë.

Kryqi në Kodrën e Diellit, sic njofton KlanM, ishte vendosur më 16 nëntor në tokën pronë e KOM – AO dhe tempullit “Shën Naumi i Ohrit Çudibërësi.

Dje, udhëheqësi i Inspeltoratit Komunal Tetovë, deklaroi se ka një vendim për të mënjanuar kryqin.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments