Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDebat se si të mbrohen “spiunët” , në Maqedoni

Debat se si të mbrohen “spiunët” , në Maqedoni

“Mbrojtja e informatorëve dhe shoqërisë civile” është tema e takimit me organizatat civile në organizim të Institutit për Hulumtime Strategjike edhe Edukim – ISIE në bashkëpunim me Ambasadën e SHBA-së në Maqedoni.
Ligjërues në takim është Tom Devajn, drejtor i punëve juridike në Government Accountabolity Project, Uashinngton. Gjatë karrierës së tij Tom Devajn ka punuar me mbi pesë mijë informatorë apo të quajtur në gjuhën popullore “spiunë” transmeton Flaka. Devajn ka qenë kryeses i fushatës për miratimin apo mbrojtjen e 20 ligjeve kryesore kombëtare apo internacionale për mbrojtjen e informatorëve. Ai gjithashtu ka qenë “ambasador i informatorëve” në më shumë vendeve të sponsoruara nga Stejt departamenti.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments