Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaDanimarkë- Nje i vrare dhe tre te plagosur

Danimarkë- Nje i vrare dhe tre te plagosur

Danimarke-Një person i armatosur ka hapur zjarr në një kafe në Kopenhagen dhe si pasojë 1 person ka mbetur i vdekur dhe 3 efektivë policie janë plagosur.  Ngjarja ka ndodhur në një kafene  ku po diskutohej për islamin dhe lirinë e fjalës.

Takimi u organizua nga artisti suedez Lars Vilks, i cili ishte dhe në shënjestër nga ekstremistët islamikë për karikaturën e Profetit Muhamed në vitin 2007.

Organizatorja e takimit në kafenenë Krudttoenden Helle Merret Brix deklaroi se artisti Vilks nuk është prekur nga plumbat.

Ndërsa sipas  mediave vendase, në takim merrte pjesë edhe ambasadori francez, i cili përmes një statusi në rrjetin social Twitter shkruan: Jam gjallë!

Sipas mediave daneze terroristët kanë qëlluar të  paktën 30 herë më armë dhe më pas janë larguar menjëherë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments