Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëCun Lajci:Zgjohu President Rugova

Cun Lajci:Zgjohu President Rugova

Aktori i madh shqiptar, Çun Lajçi, i ka kushtuar një poezi presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.
I trishtuar me ekzodin e fundit të kosovarëve, Lajçi, thotë se është mëkat që Rugova nuk është dëshmitar i ikjes së çlirimtarëve nga skamja.
Ja poezia e Çun Lajçit

PRESIDENT
Mëkat që s’je
Në 7 vjetorin e Pavarësisë
Ti shohësh çlirimtarët
Duke ikur me gra e fëmijë!
Tani s’i përbeva n’Dhè
Por u shkrova poezi.
U thashë: Pashë lotin tim
Mos ikni n’dhe t’huaj!
M’thanë: Fëmijtë duan bukë
Shkronjat hani ju
Ne s’hamë poezi!!!
President u dogjem
Në mes të Janarit
Çelsin e mori gjarpëri
E po rrëshqasim
Danubave,Tisave e Vardarit!

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments