Nabizi
Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!

Slider

Bota, Slider

pasi të vdisni,facebook ju lejon…

Rrjeti social e zbuloi të martën këtë veçori të re, e cila quhet kontakti i privatësisë dhe shfaqet në menunë e konfigurimeve të sigurisë. Aty mund të zgjidhni një mik në Facebook, i cili do të mund të kontrollojë disa aspekte të faqes tuaj, si fotot tuaj të profilit apo të kopertinës, pasi të vdisni….

Bota, Slider

20 sekondat e para te jetes

Të përgjakur dhe duke qarë, dalin nga mitra e nënës së tyre dhe marrin frymë për herë të parë. Këto momente intime kapen nga fotografi francez Christian Berthelot, i cili i bën foto bebeve në 20 sekondat e para të jetës së tyre. 38-vjeçari nisi këtë projekt të veçantë 6 muaj pas lindjes së djalit…

Slider, Sport

Portieri Berisha ne telashe

E ardhmja e Etrit Berishës mbetet ende e paqartë për shkak të një hetimi që është nisur nga Gjykata Federale Kombëtare për shkak të para-kontratës që ai ka pasur me Chievo, por më pas firmosi me skuadrën e Lazios. Sipas asaj që shkruhet në faqen e Federatës Italiane të Futbollit, lojtari ka një kontratë të…

Bota, Slider

MYSLIMANËT E VRARË NË SHBA

Tre studentët myslimanë-amerikanë të cilët u vranë në rezidencën e Universitetit të Karolinës së Veriut në Chapel Hill, kanë shkaktuar diskutim masiv në mediat sociale. Ndonëse mediat gjigande po mundohen të hedhin ujë mbi këtë zjarr, janë mediat sociale ato që po e mbulojnë si është më së miri krimin e fundit islamofob. Facebook është…

Maqedoni, Slider

Kapet dileri i droges në Çair

Policia e Maqedonisë ka raportuar se ka arestuar 30 vjeçarin F.N nga Çairi i Shkupit për shkak të trafikimit të drogës. Ai më shumë se 50 të rinj shqiptar i ka mashtruar dhe ju ka dhënë të konsumojnë substanca narkotike. Policia ka dojse të madhe për të dyshuarin i cili ka qenë shitës me pakicë…

Maqedoni, Slider

Frike ne shkollen fillore,”Bllazhe Koneski”

Frike dhe ankth ka patur ne shkollen filllore,”Bllazhe Koneski” ne komunen Aerodrom te Shkupit pasi dyshohej se egzistonte nje bombe brenda ambienteve te shkolles.Policia sot paradite ka marrë informacion për bombë në shkollën fillore “Bllazhe Koneski” në komunën Aerodrom të Shkupit. SPB Shkup informon se denoncimin e kanë marrë në orën 11 e 10 minuta, pastaj…

Maqedoni, Slider

Do publikojmë kriminalitetin

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov ka deklaruar se do të bëjnë gjithçka që të mbrohet privatësia e një numri të madh të qytetarëve të përgjuar dhe se do të publikohen vetëm aferat korruptive që kanë të bëjnë me qeverisjen e Nikolla Gruevskit dhe disa njerëzve rreth tij. “Aktiviteti jonë është shumë serioz sepse bëhet fjalë…

Rajoni, Slider

Falnin namaz, shkarkohen 7 policë

Sipas burimeve brenda Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë shtatë oficerë policie nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë RENEA’s janë shkarkuar nga puna sepse i përkasin besimit mysliman. Shtatë punonjësit e policisë ishin besimtarë myslimanë dhe praktikues të fesë. Ata faleshin pesë herë në ditë në xhami dhe kjo nuk është toleruar nga shefat…

Maqedoni, Slider

Jam i kërcënuar

Publicisti dhe historiani Arben Llalla nga Tetova ka alarmuar sot se ndjehet i kërcënuar nga individë të caktuar dhe se ai këtë e ka bërë publike në profilin e tij në rrjetet sociale. “Nga mendimet e mia demokratike që shkruaj në FB dhe takimet me shqiptarët në Maqedoni, sot për herë të parë më ka…

Showbiz, Slider

Modelja 83 vjeçare: Sigurisht që bëj ende seks

Carmen Dell’Orefice është modelja më e vjetër në botë, e cila ka pasur një karrierë aktive qysh kur u shfaq ne kopertinën e Vouge kur ishte 15vjeçe. Ajo është zgjedhur personazh i revistës New You ku ka folur edhe për dietën dhe jetën e saj private e dashurinë. Carmen ka pohuar se është e përgatitur…

1 2,345 2,346 2,347 2,348 2,349 2,352
Struga Ekspres