/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Kosovë, Slider

Qytetarët e pyesin presidenten: A hahet pavarësia?!

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vazhduar kontaktet e saja me qytetarë nëpër komunat e Kosovës, e shtyrë nga fenomeni në rritje i emigrimit masiv ilegal të kosovarëve drejt perëndimit. Sot, stacionet e Presidentes kanë qenë Gjilani e Podujeva ku ajo bisedoi me banorët dhe autoritetet lokale për rreziqet që sjell emigrimi ilegal. Në Gjilan,…

Slider, Sport

Shume lojtare pa kontrate ne Seria A

Seria A eshte vendi i duhur kete sezon per te ‘peshkuar’ sepse jane plot 106 lojtare pa kontrate.Duke nisur nga emra te njohur si Maggio,Toni,Vargas,De Santcis,Buffon,Campagnaro,Di Natale,Mexes,Essien etj. Kjo eshte lista e plote per cdo skuader ne Seria A qe ka lojtare pa kontrate. ATALANTA: Avramov, Bellini, Biava, Canini, Cazzola, Giorgi, Migliaccio, Raimondi, Scaloni. CAGLIARI:…

Slider, Sport

Messi dhe Simeone te Napoli?

Kjo eshte ideja me e re qe vjen nga Spanja.Mediat spanjolle kane perhapur lajmin e nje transferimi te Lionel Messi dhe Diego Simeone te Napoli sezonin e ardhshem.Mesa duket De Laurenttis eshte duke biseduar me disa kompani te medha kineze qe duan te blejne skuadren e Napolit dhe objektivi kryesor i tyre eshte blerja e…

Bota, Slider

Hidhen poshtë 33 dënime me vdekje në Egjipt

Një gjykatë apeli në Egjipt i ka hedhur poshtë dënimet me vdekje ndaj 33 mbështetësve të pretenduar të ish-presidentit Mohamed Morsi ndërsa ndaj tyre ka urdhëruar rigjykim. Një gjykatë e shkallës më të ulët, në qershor të vitit të kaluar i ka dënuar me vdekje 183 të akuzuar, në mesin e të cilëve edhe 33…

Kulturë, Slider

Aktori Artan Imami sot mbush 54 vjec

Sot eshte 54 vjetori i lindjes se aktorit Artan Imami . Aktori lindi ne Tirane, me 11 shkurt 1961. Kreu Institutin e Larte te Arteve, dega dramatike (1983). Pas mbarimit te studimeve u emerua si aktor ne Teatrin Popullor* dhe luajti aty disa role kryesore, deri ne vitin 1996, kohe kur u largua nga ky…

Maqedoni, Slider

Nuk ndjehet i tradhtuar nga Gruevski

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk ndjehet i ofenduar dhe tradhtuar nga partneri i tij në koalicionin Qeverisës, Nikolla Gruevski. Duke folur për aferën ku edhe vetë ai ka qenë i përgjuar, Ahmeti tha se BDI-ja nuk e ka pranuar me emocione. Kreu i BDI-së tha se ngjarje të këtilla kanë ndodhur…

Qyteti, Slider

GROPA DHE SHUME GROPA PA FUND

GROPA DHE SHUME GROPA PA FUND Rruga magjistrale Struge -Qafethane eshte kthyer nje tmerr te vertete per shoferet e makinave!Ata cdo moment duhet ti anashkalojne gropat e tmerrshme qe jane krijuar ne kete magjistrale qe lidhe dy shtete Maqedoni-Shqiperi.Shoferet e makinave ankohen cdo dite dhe duke u shprehur se ankesat e tyre depertojne vetem ne…

Showbiz, Slider

Propozim për martesë me një dron

Propozim për martesë me një dron Aktorja e njohur kineze, Zhang Ziyi, mori një propozim për martesë në ditëlindjen e saj të 36-të. I dashuri, këngëtari i muzikës rock, Wang Feng, i propozoi me ndihmën e një droni, që solli unazën e fejesës. Me lot në sy, aktorja tha po. Duket se droni eshte bere…

Slider, Sport

TE GJITHE E KERKOJNE

E GJITHE E KERKOJNE Real, Barcelona, Bayern, Psg, City dhe United janë të gatshëm ti ofrojnë Pogbas të paktën 10 mln euro në sezon. Mbetet pët tu parë nëse këto skuadra mund të pagujnë mbi 100 mln euro për kartonin e francezit. Kujtojme qe ky lojtar u ble nga Manchester United rreth 1 milion euro…

Shqipëri, Slider

TIRANA KREMTON SOT 95-VJETORIN

TIRANA KREMTON SOT 95-VJETORIN E SHPALLJES KRYEQYTET Kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëjtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë, Tirana, kremton sot 95-vjetorin e shpalljes kryeqytet. Qyteti i themeluar në vitin 1614 nga Sulejman Pashë Bargjini dhe që u quajt për herë të parë me emrin Tiranë në vitin 1418 në një…

1 1,971 1,972 1,973 1,974 1,975
error: Content is protected !!
Struga Ekspres