/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Kosovë, Slider

97 aksidente për dy ditë

Reshjet e borës gjatë ditëve të fundit kanë vështirësuar qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës, kjo ka bërë që të shkaktohen rreth 100 aksidente rrugore, por fatmirësisht pa viktima në njerëz. Gjatë 48 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 97 aksidente trafiku, ku 74 prej tyre janë me dëme materiale, ndërsa në 23 aksidente ka…

Maqedoni, Slider

Dita e Gruas i bashkon ne Prishtine

Grate behen shkaku qe deputetet shqiptar nga Maqedonia,Shqiperia dhe Kosova te behen bashke. Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahet një seancë e përbashkët e deputeteve nga Kosova, Maqedonia, Shqipëria, Mali i Zi dhe nga Lugina e Preshevës. Në një njoftim nga Kuvendi i Kosovës bëhet e ditur se “në shenjë të 8 marsit,…

Slider, Sport

8 ndeshje pa gola, 7 ndeshje pa asistime

    Statistikat katastrofale sa vijnë e shtohen për Balen, i cili në sezonin e tij të parë shkëlqeu me fanellën e Realit. Sidoqoftë, nuk mund të thuhet e njëjtë gjë për këtë sezon, pasi ai nuk ka arritur të shënojë asnjë gol të vetëm në tetë ndeshjet e fundit me skuadrën e Real Madridit….

Slider, Uncategorized

Që kur festohet 8 Marsi?

Tashmë një shekull gratë nderohen çdo vit me rastin e 8 Marsit, Ditës së tyre. Edhe pse është shumë e njohur dhe e pranuar në shumicën e shoqërive, megjithatë shtrohet pyetja se cila është origjina, historia dhe kuptimi i të ashtuquajturës Ditë e Gruas? Sipas burimeve të ndryshme mund të pohojmë se kjo ditë shënohet nën…

Shëndetësi, Slider

Si të zgjedhim aromën e duhur për çdo ambient?

Të parfumohesh ambientin nuk është vetëm kënaqësi. Disa aromatikë të njohur janë në gjendje të të dhurojnë energji të reja e të të largojnë dhimbjen e kokës dhe pagjumësinë. Të tjerë të ndihmojnë të qetësohesh, madje të mbrojnë nga shqetësime dhe mërzitja. Parfumet ndikojnë pozitivisht në humorin e shëndetin tonë, duke na dhuruar qetësi, si…

Qyteti, Slider

FORUMI I GRUAS SHQIPTARE – DEGA NË STRUGË SHËNOI SOT DATËN MË TË RËNDËSISHMË TË ARSIMIT SHQIPTAR‏

Një tjetër aktivitet i suksesshëm i Forumit të Gruas Shqiptare Dega në Strugë shënoi sot datën më të rëndësishme të arsimit të Kombit Shqiptar. Nuk mund të kalonte kjo ditë pa i respektuar veteranet e arsimit shqiptar, ato që vite me rradhë kanë derdhur dije dhe kanë edukuar breza të tërë. Forumi i Gruas Shqiptare…

Qyteti, Slider

Ja cilet jane reformatoret ne Veleshte

Procesi i zgjedhjeve të brendshme partiake për organizimin e Kongresit të VI-të dhe të rregullt të PDSH-së po shkon drejt finalizimit. Kanë mbetur edhe pak nëndegë për të kaluar nëpër këtë fazë dhe menjëherë nga dita e hënë do të zhvillohen Kuvendet e Degëve. Sot karvani i Lëvizjes për reforma në PDSH, ndaloi në Veleshtë,…

Shqipëri, Slider

Sonte,atentat në Shkodër,vdesin dy persona

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin verior të Shkodrës. Dy persona mendohet se kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në  fshatin Kryebushat në Shkodër, ku disa persona të paidentifikuar, kanë hapur zjarr ndaj një makine, duke ekzekutuar dy persona që ndodheshin brenda në mjet. Policia…

Bota, Slider

Shtepia e Bardhe sot u ”trondit” per disa minuta (video)

Shtëpia e Bardhë është vënë nën alarm paraditen e së shtunës, pasi shumë afër saj u dëgjua zhurma e një shpërthimi dhe tym. Shërbimi sekret më pas tha se autoritetet i ishin përgjigjur menjëherë zjarrit që kishte rënë dhe se po kontrollonin gjithashtu një automjet në afërsi të Shtëpisë së Bardhë. Zëdhënësi Brian Leary tha se një karrocë e një shitësi ishte përfshirë nga zjarri rreth orës 10:00 të paradites . Ai tha se zjarrfikësit shkuan menjëherë…

1 1,740 1,741 1,742 1,743 1,744 1,781
error: Content is protected !!
Struga Ekspres