/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

A e dini se 200 vajza shqiptare kanë lindur fëmijë me maqedonas, 83 me turq, 10 me romë, 2 me serbë?!
Slider, Uncategorized

A e dini se 200 vajza shqiptare kanë lindur fëmijë me maqedonas, 83 me turq, 10 me romë, 2 me serbë?!

Të dhënat statistikore për natalitetin në vitin 2016, tregojnë se gjatë këtij viti gjithsej kanë lindur 23.002 fëmijë. Prej tyre 12.004 fëmijë me përkatësi etnike maqedonase, 7.269 shqiptarë, 1.014 turq, 973 romë, 29 vllehë, 132 serbë, 231 boshnjakë, 387 me përkatësi tjetër etnike. Është interesant se për rreth 1.000 (963) fëmijë të lindur në Maqedoni…

Pa ndriçimin e të gjitha rasteve të montuara, Maqedonia nuk do të anëtarësohet në NATO dhe BE
Maqedoni, Slider

Pa ndriçimin e të gjitha rasteve të montuara, Maqedonia nuk do të anëtarësohet në NATO dhe BE

Maqedonia, nëse dëshiron te hyjë në NATO dhe BE duhet patjetër t’i respektojë të drejtat dhe liritë e njeriut dhe t’i rishqyrtojë të gjitha proceset e montuara në periudhën e shkuar. Ky ka qenë mesazhi i dërguar ditën e diel nga kryetari i Forumit Ndërkombëtar për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut-Seksioni për Maqedoni, Idriz…

Nuk ka rritje pagash për mjekët në Maqedoni, ja pse u bë pishman Zaevi
Shëndetësi, Slider

Nuk ka rritje pagash për mjekët në Maqedoni, ja pse u bë pishman Zaevi

Për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën në dhjetorë të vitit 2016, LSDM premtoi se në gjashtë muajt e parë pasi të vijnë në qeveri, do të rrisin pagat e të gjithë punonjësve në shëndetësi, transmeton Express. Ky premtim zgjedhor i socialdemokratëve, dhënë në programin zgjedhor të titulluar “Plani për jetë në Maqedoni”…

I mashtroi për pasaporta bullgare, ua mori 3500 euro
Maqedoni, Slider

I mashtroi për pasaporta bullgare, ua mori 3500 euro

Një qytetar i Kumanovës është kallëzuar penalisht për veprën ”mashtrim”, pasi që ka arritur që t’i gënjej dhe t’u merr para dy qytetarëve tjerë të Kumanovës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Mashtruesi ka arritur që t’ua merr nga 3500 euro bashkë qytetarëve të tij, duke u premtuar pasaporta bullgare. I.H (51) dhe A.I (43) i kishin dhënë…

Nga mesnata shtrenjtohet nafta dhe benzina, ja për sa denarë
Maqedoni, Slider

Nga mesnata shtrenjtohet nafta dhe benzina, ja për sa denarë

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që nga mesnata të shtrenjtohet çmimi i derivateve të naftës. Çmimi i EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER-98 do të rritet për 0.5 denarë, dhe tani një litër do të kushtoj 66.00 denarë, gjegjësisht 67.50 denarë. Do të shtrenjtohet edhe çmimi i EURODIZELIT për 0.50 denarë. Sipas vendimit një litër EURODIZEL…

30 ditë paraburgim për heroin që shpëtoi Ziadin Selën nga huliganët e VMRO-së së Gruevskit (VIDEO
Maqedoni, Slider

30 ditë paraburgim për heroin që shpëtoi Ziadin Selën nga huliganët e VMRO-së së Gruevskit (VIDEO

Gjykata ka vendosur 30 ditë paraburgim për Feta Alimin, ish agjentin e sigurimit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Ai akuzohet si bashkëpunëtor në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të këtij viti në këtë institucion, njofton Alsat-M. Alimi njihet në opinion si njeriu ”hero” që e shpëtoi Ziadin Selën nga vdekja gjatë ditës së…

30 ditë paraburgim për heroin që shpëtoi Ziadin Selën nga huliganët e VMRO-së (VIDEO)
Maqedoni, Slider

30 ditë paraburgim për heroin që shpëtoi Ziadin Selën nga huliganët e VMRO-së (VIDEO)

Gjykata ka vendosur 30 ditë paraburgim për Feta Alimin, ish agjentin e sigurimit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Ai akuzohet si bashkëpunëtor në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit të këtij viti në këtë institucion, njofton Alsat-M. Alimi njihet në opinion si njeriu ”hero” që e shpëtoi Ziadin Selën nga vdekja gjatë ditës së…

Këto produkte do të shtrenjtohen nga 1 janari në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Këto produkte do të shtrenjtohen nga 1 janari në Maqedoni

Prej 1 janari të vitit të ardhshëm do të paguajmë më shtrenjtë ujin, bukën dhe derivatet, transmeton Express. Duke publikuar buxhetin e vitit 2018, Ministria e financave kumtoi se akciza e dizelit do të shtrenjtohet për 3.5 denarë. Duke e ditur se bëhet fjalë për lëndë djegëse të cilën më së shumti e përdorin kompanitë…

1 1,740 1,741 1,742 1,743 1,744 1,975
error: Content is protected !!
Struga Ekspres