/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Digjet shtëpia, shkrumohet e tëra
Maqedoni, Slider

Digjet shtëpia, shkrumohet e tëra

Mbrëmë rreth orës 3 ka shpërthyer zjarr në lagjen Hipodrom të Shkupit. Sipas MPB-së shtëpia është djegur në tërësi. Fatmirësisht të persona të lënduar nuk ka, ndërkaq pronari I shtëpisë Emran Ramadanov ka qenë për punë të përkohshme në Itali.

Ja sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu kafshon qeni
Maqedoni, Slider

Ja sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu kafshon qeni

Bashkia e Shkupit dhe ndërmarrja publike ”Higjiena Komunale” do të paguajn dëmshpërblim për qytetarët të cilët janë kafshuar nga qentë endacak, pasi që të dëmtuarit kanë dorëzuar padi në gjykatë dhe kanë fituar kompenzimin, transmeton Express. Pushteti lokal bën të ditur se në nivel vjetor ka dhjetëra raste të këtilla për shkak të sulmeve të…

Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë (FOTO)
Kosovë, Slider

Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë (FOTO)

Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për katër vjet do ta udhëheq këtë komunë të Drenicës, e cila që nga paslufta është drejtuar nga partia Demokratike e Kosovës. Pas dhënies së betimit kryetarit Jashari iu dhurua plisi i bardhë, simbol tradicional kombëtar. Në…

”Proaqua”-Strugë : Paguani borxhet që keni, ose çkyqje nga sistemi i furnizimit me ujë
Qyteti, Slider

”Proaqua”-Strugë : Paguani borxhet që keni, ose çkyqje nga sistemi i furnizimit me ujë

Lajmërohen të gjithë shfrytëzuesit, personat juridik, hotelet, restorantet si dhe veprimtarit e tjera shërbyese të cilat kanë borxh gjegjësisht obligimet e papaguara ndaj NPN Proaqua-s Strugë, në pajtim me lajmërimin për vërejtjen për çkyçje nga sistemi i furnizimit me ujë, ti paguani të gjitha borxhet ndaj NPN Proaqua. Në të kundërtën do të jeni të…

Gjendet një grua e varur në dru
Maqedoni, Slider

Gjendet një grua e varur në dru

Mbrëmë rreth orës 20:00 në afërsi të Qendrës Tregtare Leptokaria në Shkup është gjetur e varur në dru gruaja 37 vjeçare me iniciale P.L nga një fshat i rrethinës së Shkupit. Ekipet e Ndihmës së Shpejtë kanë konstatuar vdekjen e gruas e cila kishtë lëndime të mëdha rreth qafës si pasojë e shtërngimit me litar,…

Ja përse u tërhoq Gruevski
Maqedoni, Slider

Ja përse u tërhoq Gruevski

Nga VMRO-DPMNE kanë informuar mbi zhvillimet e djeshme në Komitetin Qendror ku dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryetarit ka dhënë Nikolla Gruevski. Në komunikatën e VMRO-së thuhet se Gruevski këtë veprim e ka bërë si akt moral pas humbjeve në zgjedhjet. Mes tjerash thuhet se Gruevski këto zgjedhje i ka cilësuar si më të…

1 1,741 1,742 1,743 1,744 1,745 1,975
error: Content is protected !!
Struga Ekspres