/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

Maqedoni, pse në zgjedhje lokale zakonisht fiton partia qeveritare?

Emërues i përbashkët i të gjithë zgjedhjeve lokale në Maqedoninë pluraliste është ai se pothuajse sipas rregullit fitojnë kandidatët për kryetarë komunash dhe këshilltarë të partisë e cila është në qeveri në nivel qendror, ky trend është më i shprehur gjatë viteve të fundit, në dy cikle të fundit partia qeverisëse, pavarësisht se kush është…

Maqedoni, Slider

Skadon afati për ankesa për raundin e dytë të zgjedhjeve

Partitë edhe sot mund të shtrojnë ankesa në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Në ueb – faqen e Komisionit deri sot në mëngjes nuk janë parashtruar ankesa për raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetarë komunash edhe pse disa kandidatë kishin paralajmëruar. Komisioni, pas pranimit të ankesës, është…

Bota, Slider

Në këtë shtet dënohesh me burg nëse pi cigare

Tajlanda do të ndalojë pirjen e duhanit në disa prej plazheve më të frekuentuara nga turistët me perspektivën e deri një viti burg për ata që kapen duke e shkelur këtë ligj. Lëvizja ndjek një vëzhgim të kohëve të fundit mbi plazhin Patong në Phuket, që vizitohet nga miliona turistë të huaj në vit, ku…

Opinion, Slider

Dorëheqja dinjittoze e Bejtës !

Dorëheqja dinjittoze e Bejtës ! E njoha në vitin 2002, kur erdhi në Kuvend si deputet. E njoha nga replika e ashpër që pati atë kohë me Menduh Thaçin, kur përcjellja punën e Kuvendit të Maqedonisë. Më 12 tetor, 2017, para zgjedhjeve pata shkruar: Nevzat Bejta, padyshim politikan që dalllohet me qasjen e tij nga…

1 1,739 1,740 1,741 1,742 1,743 1,814
error: Content is protected !!
Struga Ekspres