/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Kosovë, Slider

Vritet një mjeke në veri te Kosovës

A.D, mjeke nga Lipjani është vrarë sonte derisa po punonte në Shhtëpinë e Shëndetit në Zubin Potok. Vrasja është konfirmuar nga policia. “Mjekja kujdestare, në shtëpinë e shëndetit në Zubin Potok, diku rreth orës 21:00, është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Vdekja e saj është konstatuar dhe konfirmuar prej mjekëve në Qendrën Spitalore në…

Shqipëri, Slider

Big Brother vazhdon aktrime dashurie

Banorët janë në kuzhinë duke diskutuar me njeri-tjetrin, në një moment vjen Alba me Kikën, ku Alba duke qeshur u tërheq vëmendjen banorëve, duke u thënë që Kika ka një komunikatë të brendshme për ta. Banorët janë sy e vesh nga Kika, shprehet: “Është diçka që e kam menduar mirë, dikush ndoshta do preket, do…

Maqedoni, Slider

Situata po shkon drejt rritjes së tensioneve politike ne Maqedoni

LSDM ka theksuar se kryeministri Nikolla Gruevski dhe njerëzit përreth tij të zhytur në kriminalitet i kanë ditët e numëruara, derisa VMRO-DPMNE ka akuzuar liderin e LSDM-së, Zoran Zaev se po vazhdon skenarin e shërbimeve të huaja.. Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i VMRO-DPMNE-së përmes një komunikate. “Zoran Zaevi, Radmilla Sheqerinska dhe LSDM-ja, me…

Opinion, Slider

BDI duhet të mbaj Kongres vetëkritik dhe jo tematik

Ilir DIBRA Musa Xhaferi përmes portalit tij personal, Zhurnal.mk, në stilin e tij, tashmë të njohur, dhe në rolin e “tutorit të parë” të kryetarit, vendasit dhe mikut tij, Ali Ahmeti, duke “uzurpuar” edhe rolin e zëdhënësit të BDI-së, mbajti një konferencë me gazetar! Edhe ato pak gazetar që morën pjesë në konferencë kishin menduar…

Bota, Slider

35 vjet e pafajshme në burg

Me ndihmën e teknologjisë së testimit të ADN-së është liruar nga fajësia gruaja e cila e pafajshme ka vuajtur dënimin prej 35 viteve. Cathy Woods, sot grua 64 vjeçare, është dënuar për vrasje të 19 vjeçares Michelle Mitchell, e cila është zhdukur më vitin 1976 –njofton Agjencia ABC. Trupi i pajetë i studentes Michelle Mitchel …

Qyteti, Slider, Sport

Strugani Agon Hani nga Akademia Pandev në testim në Bari-Itali

Skautët e klubeve të njohura futbollistike nuk pushojnë duke përcjellur hap pas hapi futbollistin e ri strugan, Agon Hani, i cili është pjesë e ekipit “Akademia Pandev” dhe titullar në formacionet e përfaqsueses së maqedonisë në grupmoshat e reja. Një nga drejtuesit e “Akademia Pandev”, traineri Jugosllav Trençovski, lidhur me shkuarjen e Agon Hanit në…

Maqedoni, Slider

Qeveria e Maqedonisë po helmon shqiptarët

Teuta Nunaj “Drejtuesit politikë shqiptarë, në nivel lokal dhe qendror, si të papërgjegjshëm, nuk po bëjnë ende përpjekjet e duhura dhe nuk marrin përgjegjësi për shëndetin e qytetarëve të tyre. Ndërkohë, si për ironi, edhe ata thithin të njëjtin ajër të ndotur, të njëjtën sasi helmi, që nuk e ndalon dot froni, posti apo propaganda…

Maqedoni, Slider

Nga mesnata rriten cmimet e derivateve

Vazhdon te rritet cmimi i benzines dhe i naftes Prej sonte në mesnatë çmimet me pakicë të benzinës  do të rriten për 2.5 denarë, derisa nafta do të shënoj rritje për vetëm gjysmë denari. Sipas këtij vendimi të Komisionit rregullator për energjetikë Eurosuper BS-95 do të shitet për 67.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do…

Maqedoni, Slider

Ja kushtet për t’u bërë deputet i VMRO-DPMNE-së?

Garanci bankare më shumë të caktuar, nënshkrim për garancën financiare dhe blanko dorëheqje të funksionit deputet, janë tre vulat me të cilat është kushtëzuar “lojaliteti” i deputetëve të koalicionit qeveritar të udhëhequr nga VMRO-DPMNE, shkruan Dojçe Vele, transmeton “Lajmpress”. “Unë kam nënshkruar garanci 300 mijë denarë. Atë shumë e ka garantuar partia. Sipas tyre aq…

1 1,738 1,739 1,740 1,741 1,742 1,781
error: Content is protected !!
Struga Ekspres