/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

Sonte ”bomba” nr 8 do ”shpertheje” ne prani te ambasadoreve

LSDM-ja sot si duket eshte mobilizuar mire per te shperthyer ”bomben” nr 8,ne sallen Sallen Universale ne oren 19:00. Mbi 120 gazetarë, kameramanë e fotoreporterë janë akredituar që të ndjekin drejtpërdrejtë “bombën” e tetë me radhë që sonte do ta publikojë lideri i LSDM-së Zoran Zaev në Sallën universale në Shkup. Ngjarja është caktuar në…

Kosovë, Slider

Keqpërdori seksualisht të miturat

Njësiti policor Dretorisë Hetimore të Trafikimit me Qenie Njerëzore në bashkëpunim me prokurorinë themelor për krime të rënda në Gjakovë, dje ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull shtetas anglez, për të cilën ekziston dyshimi i bazuar se ka keqpërdorur seksualisht vajza të mitura nën moshën 16 vjeç, kryesisht në qytetin e Gjakovës. Lidhur me rastin…

Maqedoni, Slider

Zoran Zaev trashëgimtari politik i Gligorovit e Cervenkovskit

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet kryesore i gjithë këtij skandali doli që të jetë diskreditimi politik i Partisë Demokratike Shqiptare. Mbrëmë në një televizion të Shqipërisë patëm…

Maqedoni, Slider

Patriotizmi i Thaçit dëshmohet te intervista e Trajanovit

Ish komandanti i luftës së UCK-së, Xhezair Shaqiri ka reaguar ashpër ndaj liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi i cili sipas tij shitet para shqiptarëve si patriot i vërtet. Shaqiri kërkon nga Thaçi që të deklarohet rreth intervistës së Pavle Trajanov kur ky i fundi thotë se Thaçi dhe PDSH-ja është formuar nga shërbimet sekrete të…

Kosovë, Slider

Unë i vrava, jo djali im

Babë e birë ishin të dyshuarit kryesorë për vrasjen e trefishtë në Prizren e cila shokoi gjithë Kosovën. Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejup Shemallari deri sot ishin në arrati. Ndërsa sot para disa orësh në Stacionin Policor në Prishtinë është dorëzuar babai Eshrefi. Lajmin për “Zërin” e ka konfrimuar dretori i Policisë për…

Qyteti, Slider

Makinat parkohen para Spitalit te Struges

Struga perballet akoma me problemin e parkingjeve ,por shume qytetar bejne ‘zgjidhje’ te ndryshme! Hyrja e Spitalit te Struges eshte e bllokuar ne te kater anet nga makinat e parkuara para saj.Disa shofer i parkojne edhe pas, edhe para makinave te urgjences,te cilat e bejne te pa  mundur levizjen e ketyre makinave ne rast se…

Maqedoni, Slider

Stojançe Angelov :Mund të ketë vëllavrasje (video)

Lideri i partisë ‘Dinjiteti”, Stojançe Angelov vlerëson se kryeministri Nikolla Gruevski nuk ka pasqyrë reale për atë se çfarë po ndodhë në shtet. Ai këtë përshtypje e ka pas takimit që para dite e realizoi me kryeministrin në kabinetin e tij. Angellov në emër të “Branitellave” kërkoi personalisht t’i thotë Gruevskit që të tërhiqet nga…

Shqipëri, Slider

Vrau kater persona,u denua 35 vjet

Perfiton nga gjykimi i shkurtuar, Konstandin Xhuvani denohet nga Gjykata me 35 vite burg. Kostandin Xhuvani, i akuzuari për vrasjen e katër personave në ngjarjen e 4 nëntorit 2014 në Rrugën e Elbasanit, u kërkon falje familjarëve të viktimave. Ndjesa e Xhuvanit është fjalia e parë e konkluzioneve të mbrojtjes, të depozituara prej tij në…

Qyteti, Slider

Avokati publikon foto nga rruget e lagjes se tij (foto)

Komuna e Struges shqyrton mundesine e ndryshimit te emrave te rrugeve në Strugë.Sipas tyre, ndryshimet janë të patjetërsueshme sepse në Strugë 51% e popullatës janë shqiptare. Por kete propozim ja si e komenton avokati Ardian Demiri ne profilin e tij duke publikuar disa fotografi nga rruget e lagjes se tij,ku ai shkruan:Kësaj rruge vendosjani po deshët…

Maqedoni, Slider

BDI dhe PDSH janë të zhytur ne korrupsion

Te dyja partite jane sherbetore te VMRO-se Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se të dy partitë politike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytur në korrupsion dhe materialet që posedon do ta dëshmojnë këtë që po e thotë ai. “Sipas meje e që mbase jam…

1 1,737 1,738 1,739 1,740 1,741 1,781
error: Content is protected !!
Struga Ekspres