/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Lokja Bedrie kujdeset vetë për burrin e paralizuar, si dhe djalin e vajzën e sëmurë
Shqipëri, Slider

Lokja Bedrie kujdeset vetë për burrin e paralizuar, si dhe djalin e vajzën e sëmurë

Vitin e kaluar, Shqipëria ka përjetuar një dimër jashtëzakonisht të ashpër, dëbora kishte zbritur deri në ultësirë. Ai i cili banonte në ndonjë apartament të ngrohtë, mund t`i gëzohej shkëlqimit të bardhë, fjolla-fjolla. Por për familjet si të lokes Bedrie, dëbora dhe i ftohti paraqesin problem të madh. Bedria jeton në një kasolle të vjetër…

Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa me Kosovarë (VIDEO)
Shqipëri, Slider

Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa me Kosovarë (VIDEO)

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht.Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.Këtë e kanë vërtetuar disa komentues të Telegrafit serb të cilët kanë thënë se këto martesa janë të gabuara. Mirëpo ka të tillë që mendojnë ndryshe duke thënë se gratë shqiptare janë vetësakrifikuese,…

Ja pse u ndal dëbimi i një familjeje shqiptare nga Gjermania
Shqipëri, Slider

Ja pse u ndal dëbimi i një familjeje shqiptare nga Gjermania

Një familje shqiptare prek zemrat e berlinezëve. Familja e Xhezo Ajazajt ndodhej para dëbimit, por reagimet bën që senatori i Berlinit të ndryshojë mendje. Rreziku nuk ka kaluar, por të paktën rasti do të rishqyrtohet. Kur kthimi i një familjeje shqiptare refuzohet edhe nga një politikan i AfD-së, partia ekstremiste e djathtë gjermane që njihet…

Shqipëri, Slider

Aksident tragjik: Masivi i mermerit zë poshtë makinën, 1 e vdekur e 3 të plagosur (FOTO)

Një aksident rrugor është verifikuar paraditen e së shtunës në afërsi të fshatit Çiflig në Lushnje, ku disa gurë mermeri që po transportoheshin nga një kamion janë shkëputur dhe kanë zënë poshtë një veturë. Burime policore lokale bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:45, kur gurët janë shkëputur nga kamioni me targë…

Shqipëri, Slider

Pas 30 vitesh qëndrimi, shqiptarja dëbohet nga SHBA

Pesëdhjetëvjeçarja Zahrija Puroviq, është kthyer të enjten në Malin e Zi nga Amerika, jo me dëshirën e saj, pasi u dëbua. Pavarësisht se nuk kishte të dhëna kriminale dhe një mocion në pritje për qëndrim nga ana e Gjykatës Federale të Apelit, autoritetet e emigracionit urdhëruan dëbimin e saj, duke i prerë një biletë aeroplani…

Shqipëri, Slider

Bllokohet Rruga e Kombit, rrëzohet kamioni me sheqer

Një kamion që transportonte sheqer është rrëzuar mëngjesin e sotshëm në Rrugën e Kombit, në afërsi të Kukësit. Fatmirësisht, siç raportojnë kalimtarët, nuk ka të lënduar, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje. Kamioni ka zënë një prej korsive të rrugës, e për pasojë është ngadalësuar qarkullimi i mjeteve në këtë ks. Kujtojmë se ky është aksidenti…

Shqipëri, Slider

Ja pse gërhisni në gjumë

Gërhitja është një tingull i ngjirur dhe i vrazhdë që krijohet kur keni bllokim të pjesshëm të frymëmarrjes gjatë gjumit për shkak të një problemi të caktuar. Shpeshherë gërhitja mund të jetë tregues i problemeve serioze me shëndetin. Për më tepër, ajo mund të jetë shumë e bezdisshme për partnerin/partneren tuaj. Më shumë se gjysma…

1 52 53 54 55 56 61
error: Content is protected !!
Struga Ekspres