Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBP: Maqedonia ka borxh 11.4 miliardë euro!

BP: Maqedonia ka borxh 11.4 miliardë euro!

Borxhi i jashtëm neto, ose borxhi pa interes, në fund të vitit të kaluar arriti në 4.4 miliardë euro ose 32.6% të BPV-së, njoftoi Banka Popullore, përcjell TV21. Në tremujorin e katërt të vitit, borxhi i jashtëm neto është rritur për 305 milionë euro ose për 7.3%. Në fund të tremujorit të katërt të vitit 2023, borxhi i jashtëm bruto është 11.4 miliardë euro dhe shënoi një rritje tremujore prej 386 milionë euro. Krahasuar me fundin e vitit 2022, borxhi i jashtëm neto është rritur për 147 milionë euro.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments