Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBozhinovski: Gruevskin dhe Mijallkovin e pret Shutka

Bozhinovski: Gruevskin dhe Mijallkovin e pret Shutka

Muaj më parë INA paralajmëroi se pas zgjedhjeve do të ketë arrestime të “peshqëve” të mëdhenjë në Maqedoni, kryesisht ish-krerë të Qeverisë së kaluar dhe funksionarë të tjerë shtetëror që ndiqen nga Prokuroria Speciale, por edhe hetime të tjera, që kanë ngelur nëpër sirtaret e Gjykatës Penale.
Pas zgjedhjes së Prokurorit të ri të Përgjithshëm Lubomir Joveski dhe kryetarit të Gjykatës Penale, Ivan Xholev do të nis zbatimi i ligjeve dhe vendimeve gjyqësore, që deri tani janë mbajtur nëpër sirtaret e gjykatave dhe prokurorisë. Gazetari Zoran Bozhinovski ka shkruar se së shpejti, duke mos përjashtuar edhe orë do të ketë arrestime siç ka shkruar të “bishave” dhe “naçallnikut”. Më tej ai në postim tjetër ka vazhduar duke përmendur emra se: “Pas zgjedhjes së prokurorit të ri publik, do të arrestohen Gruevski dhe Mijallkov. Pas tyre edhe bashkëpjesëmarrësit e tjerë do të shkojnë në Shutkë”, ka shkruar Bozhinovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments