Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBora në Maqedoni krijon probleme me qarkullimin

Bora në Maqedoni krijon probleme me qarkullimin

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet në korsi të lagura. Reshje të shiut ka në gjithë vendin, ndërsa reshje të dobëta të borës ka në vendet më të larta malore.
NP “Rrugët e Maqedonisë” njofton se për shkak të mjegullës shikueshmëria është ulur në 20-30 metra në rrugën Tetovë-Kodra e Diellit.

Ndërsa sipas LAMM, intensiteti i qarkullimit jashtë mjediseve urbane është mesater, kurse në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti (ky informacion vlen vetëm për anën e Maqedonisë).

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments