Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiBletët gjallërojnë prodhimin e luleshtrydheve organike

Bletët gjallërojnë prodhimin e luleshtrydheve organike

Falë bletëve që përdoren kundër luftës me sëmundjet biologjike dhe në pjalmim, në kultivimin e luleshtrydheve është arritur trefishimi i prodhimit të këtij fruti.
Bletët kanë gjallëruar prodhimin e luleshtrydheve organike.
Në projektin “Luleshtrydhe me bletë”, që ka filluar të aplikohet me mbështetjen e fondeve të Bashkimit Evropian, bëjnë pjesë 7 vende, përfshire edhe Turqinë.
Për këtë projekt bujqësor organik si fillim është zgjedhur rajoni Erzincan, i cili po e zbaton me sukses projektin që prej 2 vjetësh.
Prodhuesit e luleshtrydheve përfitojnë nga veçoritë e shumta të bletëve duke filluar nga pjalmimi.
Bletët e Mjaltit lënë mbi lule baktere dhe mikrorganizma të dobishme.
Luleshtrydhet organike të prodhuara në këtë mënyrë, jo vetëm që janë shumë të shijshme, por ato e habisin konsumatorin edhe me pamjen dhe aromën e tyre.
Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments