Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiBelice:Ja cila eshte struktura e reformatoreve

Belice:Ja cila eshte struktura e reformatoreve

U zgjodhën strukturat e Lëvizjes në Belicë

Nën prezencën e Kryetarit aktual të degës së PDSH-së në Strugë, Syrja Rashiti dhe Kryetarit të Komunës së Strugës, Ziadin Sela u zhvillua sot Kuvendi Zgjedhor në nëndegën e Belicës.

Kuvendi u zhvillua në vazhdën e procesit të zgjedhjeve brenda partiake për organizimin e Kongresit të VI-të dhe të rregullt të PDSH-së, që do të mbahet më 21 dhe 22 Mars të këtij viti.

Për Kryetar të nëndegës së Lëvizjes në Belicë, u zgjodh Veap Ajdari, ndërsa për kuvendar Alil Roçi.

Para të pranishmëve me fjalë rasti u drejtua Kryetari i degës, Syrja Rashiti, i cili elaboroi në detaje procesin zgjedhor dhe çështjet procedurale të këtij procesi deri në mbajtjen e Kongresit. Ndërsa iniciatori i Lëvizjes për reforma në PDSH, Ziadin Sela sqaroi para të pranishmëve hapat që do të marrë kjo Lëvizje pas Kongresit dhe sqaroi nevojën urgjente për reformim jo vetëm të PDSH-së, por edhe gjithë skenës politike shqiptare, pasi siç thotë ai ka ardhur koha që Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi të shkojnë në pension.

Komisioni për Informim Lëvizja për Reforma – Partia Demokratike Shqiptare Dega Strugë

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments