Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBekteshi: Të martën çmimi i bukës ngrihet dhe nuk kalon 33 denarë

Bekteshi: Të martën çmimi i bukës ngrihet dhe nuk kalon 33 denarë

Të martën çmimi i bukës ngrihet dhe nuk kalon 33 denarë si për bukën e bardhë ashtu edhe për gjysmën e bardhë. Ky është vetëm hapi i parë i produkteve të listuara në vendimin e Qeverisë. Do të pasojnë vendime të reja për ngrirjen e çmimeve. Për makaronat po bëhen analiza dhe ato mjete do të përdoren për heqjen e disa detyrimeve, tha në konferencën e sotme ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Çmimet, siç sqaroi Bektesi nuk do të rriten pas përfundimit të masës, vetëm nëse nuk rriten çmimet e lëndëve të para atëherë mund të ketë rritje të papritur të çmimeve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments