Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBDI: “Bujar Osmani e ka dëshmuar veten në skenën vendore dhe ndërkombëtare

BDI: “Bujar Osmani e ka dëshmuar veten në skenën vendore dhe ndërkombëtare

“Bujar Osmani e ka dëshmuar veten në skenën vendore dhe ndërkombëtare”

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sot prezantuar Bujar Osmanin si kandidat për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen më 24 prill.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, nëpërmjet një video-mesazhi teksa ka bërë thirrje për “unitet” për t’i thënë sipas tij, “JO Rusisë, PO Evropës”.

Bujar Osmani momentalisht është kryediplomat i vendit dhe nënkryetar i BDI-së.

“Bujar Osmani e ka dëshmuar veten në skenën vendore dhe ndërkombëtare dhe ka ngadhënjyer në betejën kundër Rusisë si dhe ka qenë pjesë e ekipit tonë për ndryshimin e Kushtetutës, anëtarësimin në NATO dhe nisjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian”, ka thënë Ahmeti.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments