Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiBanori i Kalishtit i revoltuar me EVN-në: Edhe kur s'kemi rrymë paguajmë...

Banori i Kalishtit i revoltuar me EVN-në: Edhe kur s’kemi rrymë paguajmë mbi 100 euro, ky është tmerri që përjetojmë nga EVN-në

Më shumë se 6 orë fshatrat Frëngovë,Kalisht, Fierisht, Radozhd, Rëmëz kanë mungesë të rrymës elektrike.
Siç mëson Struga Ekspres mungesa e rrymës elektrike ka ardhur si rezultat i një defekti të madh por që pritet sonte të rregullohet ky defekt dhe të rikthehet drita tek banorët e këtyre fshatrave.
Një nga banorët e Kalishtit SH.M shprehet i revoltuar me EVN-në lër trajtimin qe ua ben konsumtarove te saj.
“Edhe kur nuk kemi rryme paguajme mbi 100 euro faturen e rrymes elektrike,kjo eshte skandaloze.Tmerri vazhdon nga EVN-ne te na zhvas xhepat tona”, shprehet i indinjuar banori i Kalishtit per Struga Ekspres.
Sipas disa punonjësve të EVN-së, terreni është pak i vështirë për shkak të shiut, por megjithatë ata thonë se sonte banorëve do tu rikthehen dritat në shtëpitë e tyre!(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments