Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiAutobusi përplaset me makinën në rrugën Strugë-Ohër (FOTO)

Autobusi përplaset me makinën në rrugën Strugë-Ohër (FOTO)

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme, pak pas orës 14:00 në rrugën e vjetër Ohër-Strugë.

Sipas informacioneve fillestare, në aksident janë përfshirë autobusi targa të Shkupit dhe vetura e pasagjerëve tip “Opel” nga Ohri.

Nga aksidenti janë shkaktuar vetëm dëme tjera materiale.

Në Strugë mbahet Forumi për Dialog i Prespës, masat e sigurisë së të cilit rënduan rëndë qarkullimin në Strugë, ndërsa dje u njoftuam edhe për kolona të mëdha te “Vreshtat e Liqenit”.

Për shkak të rindërtimit të rrugës Podmolje-Ohër, qarkullimi po zhvillohet përgjatë rrugës së vjetër Ohër-Strugë, gjë që ka shkaktuar reagime të mëdha në opinion, para së gjithash për shkak të sigurisë së kësaj rruge. Burimi ОхридПрес, foto: FB Ohrigani

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments