Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaAshpërsohen masat në Berlin: Të pavaksinuarit nga dita e hënë do të...

Ashpërsohen masat në Berlin: Të pavaksinuarit nga dita e hënë do të ndalohen të futen në restorante dhe kinema

Nga e hëna në Berlin nuk do të jetë më e mundur të shkosh në restorant, kinema apo ekspozitë pa u vaksinuar.

Kjo është rregullorja e re e prezantuar nga Senati për të korrigjuar rritjen e fortë të infektimit me Covid në kryeqytetin gjerman.

Për të hyrë në kinema apo restorant, por edhe në qendra sportive apo SPA, nuk do të lejohet më vetëm e rezultati i një testi Covid.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments