Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëAsaf Ademi emëron 8 drejtor të rinjë, asnjë shqiptar

Asaf Ademi emëron 8 drejtor të rinjë, asnjë shqiptar

Ministri Kulturës Asaf Ademi pas konkurseve të realizuara ka emëruar drejtorë në tetë institucione nacionale me mandat të plotë për katër vite.

Siç ka publikuar Ministria e Kulturës, Gordana Zmejkovska është emëruar drejtor në Bibliotekën “Grigor Përçiçev” në Ohër, Maja Andonovska – Ilievska për drejtor në Qendrën për kulturë në Manastir, ndërsa Roska Ilieva në Qendrën për kulturë “Aco Gjorçev” në Negotinë.

Për drejtor në Teatrin kombëtar në Manastir me mandat të plotë ëshë emëruar Ivan Jerçiq. Bllagoja Atanososki- në Entin për mbrojtje të përmendoreve të kulturës dhe Muzeun e Prilepit, Boban Huseinovski në Muzeun e Gjevgjelisë, Vaso Ristov, madje është emëruar drejtor në Operën dhe Baletin e Maqedonisë dhe Erdoan Maksut do të drejtojë Teatrin e turqve- Shkup.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments