Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArrestohet personi i kërkuar për kontrabandimin e 20 kilogramëve marihuanë

Arrestohet personi i kërkuar për kontrabandimin e 20 kilogramëve marihuanë

Është arrestuar edhe personi i dytë pas së cilit Prokuroria Publike e Shkupit në mars të këtij viti shtroi padi penale për rishitjen e marihuanës prej Kosovës në Maqedoni.

SPB Shkup në mars të këtij viti shtroi padi penale në Prokurorinë e Shkupit kundër M.O.(39) dhe D.I. (65) për vepër të kryer penale “prodhim të paautorizuar dhe lëshimin në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotorpe dhe perkursorëve”. Pas kallëzimit penal të parashtruar nga PPTH është dorëzuar edhe i denoncuari i dytë D.I., ndërsa i denoncuari i parë ka qenë i pakapshëm për organet e rendit, kumtoi MPB.

Pas masave të ndërmarra me urdhërarrest qendror më 15 nëntor i denoncuari i parë M.O. është gjetur dhe i është dorëzuar Prokurorisë për procedurë të mëtejmë. Veprën penale M.O. dhe D.I. e kanë kryer gjatë marsit të vitit 2017 për rishitje të mëtejmë. Ata prej një personi nga Kosova e kanë furnizuar dhe e kanë organizuar transportin e drogës narkotike marihuanë në sasi prej rreth 20 kilogramë nga Kosova në Maqedoni.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments