Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Arrestohet mjekja për korrupsion
Maqedoni, Slider

Arrestohet mjekja për korrupsion

Ministria e Punëve të brendshme njofton se sot rreth orës 07:00 është arrestuar një mjeke nga Kumanova, nën dyshime për korrupsion dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare. transmeton Alsat. Bëhet fjalë për mjeken E.S., e punësuar pranë Repartit të Syve në Spitalin e Kumanovës.

“Janë kryer bastisje në Repartin e Sëmundjeve të Syve dhe në makinën Opel Astra, e parkuar në rajonin e spitalit. Në Spital janë gjetur 18 mijë denarë, ndërsa në makinën nën pronësi të E.S. janë gjetur 98.000 denarë”, shtojnë nga MPB.

Nga MPB theksojnë se E.S. ka keqpërdorur pozitën zyrtare, duke marrë nga 12.000 denarë për intervenim kirurgjik pranë Spitalit të Kumanovës.

September 22, 2021

Struga Ekspres