Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArrestohet Mitko Çavkov, ish ministri i policisë së Maqedonisë

Arrestohet Mitko Çavkov, ish ministri i policisë së Maqedonisë

Ish ministri i punëve të brendshme dhe drejtor për Byronë për siguri publike Mitko Çavkov, sot në mëngjes është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike.
Nga MPB dhe nga Prokurori Themelore Publike më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës. Sipas informacioneve të para, Çavkov është arrestuar në lidhje me hetimin për dhunën në Kuvend nga 27 prilli, në kohën kur drejtonte me shtabin operativ të MPB, informon Mia, transmeton Express.. Nga strukturat më të ulëta të MPB ai ishte akuzuar se dy orë para se të jap urdhër për veprim të policisë, me çka solli deri te rrezikimi i jetës së deputetëve dhe gazetarëve. Pritet që Çavkov sot të sillet para Gjykatës Penale .

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments