Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArben Taravari: Asnjëherë nuk kam bërë dhe nuk bëj takime të fshehta

Arben Taravari: Asnjëherë nuk kam bërë dhe nuk bëj takime të fshehta

Asnjëherë nuk kam bërë dhe nuk do të bëjë takime të fshehta. Ky sqarim vjen nga kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH) Arben Taravari, pasi informcionit i cili rezultoi i rrjeshëm se gjoja ai mbrëmë ka qendruar në selinë e VMRO-së.

Taravari në sqarimin e tij përmes rrjeteve sociale, thotë se ajo çka ndodhi mbrëmë është sipas tij, tentim për njellosjen e figurës së tij.

“Informacioni i dalë dje në media edhe kombëtare me një veturë të parkuar në selinë e VMRO-së, është tentim për njollosje të figurës time. Unë asnjëherë nuk kam bërë dhe nuk bëj takime të fshehta sepse e llogaris politikën si një të mirë publike, prandaj edhe takimet mendoj se duhet të jenë publike. Ky fakt i dezinformatës më bëri të ndjehem keq për nivelin e gazetarisë e cila sot më shumë se kurë është më shumë sensacionale se sa profesionale’, shruan Arben Taravari, kryetar i ASH-së.

Taravari më tej në sqarim thotë se media si pushtet i katërt i një shoqërie, duhet të ketë përgjegjësi shumë të lartë.

“Përgjegjësia sociale e mediave si pushtet i katërtë është shumë e lartë, prandaj së bashku me një komunikim profesional të mundohemi të kontribojmë për shoqërinë ku jetojmë”, mbyll shkrimin e tij Arben Taravari, kryetar i ASH-së.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments