Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaArabia Saudite nga nëntori do të lejojë kryerjen e umres për shtetasit...

Arabia Saudite nga nëntori do të lejojë kryerjen e umres për shtetasit e huaj

Arabia Saudite e cila për shkak të masave kundër Covid-19 për rreth 6 muaj kishte ndaluar vizitat për umre, ndërsa autoritete kanë njoftuar se nga 4 tetori do të rinis gradualisht pranimi i vizitorëve.

Sipas burimeve të Agjencisë së Lajmeve në Arabinë Saudite brenda Ministrisë së Brendshme, thuhet se fillimisht do të shfrytëzohen 30 për qind e kapacitetit të Mesxhid-i Haram-it (6.000 njerëz në ditë), por vetëm për persona vendas, ndërsa nga 18 tetori kapaciteti do të rritet në 75 për qind. Po të njëjtat burime theksojnë se nga nëntori do të pranohen edhe besimtarët nga vendet tjera për umre, në kuadër të së cilës Mesxhid-i Harami dhe Mesxhid-i Nebevi do të hapen për adhurim me kapacitet të plotë komfor masave kundër COVID-19.

Gjithsesi, shtetasit e huaj do të seleksionohen në bazë të pasqyrës epidemiologjike të Covid-19 në vendin amë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments