Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAmbasadorja amerikane: Ka edhe shumë kandidatë për listën e zezë të SHBA-ve

Ambasadorja amerikane: Ka edhe shumë kandidatë për listën e zezë të SHBA-ve

Am basadorja amerikane Axhela Ageler e ftuar në emisionin “Stadion” në Kanalin 77, u shpreh se qëllimi nuk është që SHBA të ketë listë të zezë, madje ajo thotë se më mirë të mos e ketë atë listë, pra të mos ketë krim dhe korrupsion, por aktualisht, potencon se ka ende shumë kandidatë për listën e zezë.

“Ne nuk kemi rolin e institucioneve për përndjekje në vend. Shpresojmë se do të ketë njerëz në organet e rendit dhe drejtësisë që do të punojnë në ato raste dhe do të mbajnë përgjegjësi të tillë për veprimet e tyre, për diçka që e kemi treguar me prova se ishin pjesë e krimit të organizuar, krimit financiar dhe korrupsionit”, tha Anxhela Ageler.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments