Sunday, June 4, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniAlsat: 28 viktima dhe 929 raste të reja, viktima më e re...

Alsat: 28 viktima dhe 929 raste të reja, viktima më e re vetëm 22 vjeç

Ra.porti i Ministrisë së Shëndetësisë tregon se në 24 orët e fundit numri i të shëruarve është më i lartë se sa i të infektuarve. Përkatësisht, 1,068 pacientë janë shëruar dhe 929 të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me CoVid-19. Bilanci i fundit doli nga 2,758 testet e bëra. Por, shqetësues mbetet numri i lartë i të vdekurve, ku në mesin e 28 pacientëve që ndërruan jetë sot, është edhe një i ri tjetër 22 vjeç nga Shkupi. Renditur sipas qyteteve, në kryeqytet humbën jetën pesë pacientë, 6 në Prilep, 3 nga Manastiri, nga 2 në Strugë dhe Kratovë, dhe nga 1 në 10 qytetet tjera të vendit.

Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se nga 28 të vdekurit, vetëm dy pacientë kanë ndërruar jetë në kurim shtëpiak, të tjerët kanë qenë në kujdes intensive nëpër spitalet e shtetit.

Përgatiti: Adnan QAILI

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments