Friday, June 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAli Ahmeti sot do të flas për hapat e ardhshëm të Frontit...

Ali Ahmeti sot do të flas për hapat e ardhshëm të Frontit Europian

Lideri i BDI-së – Ali Ahmeti, sot në orën 13:00 nga selia në Reçicë të Vogël do të shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian pasi dje u konstitua asambleja e re e Parlamentit dhe u zgjodh kryetari i saj Afrim Gashi.

Konferenca e shtypit e Ahmetit vjen në kontekst të publikimit të marrëveshjes mes VMRO-DPMNE, koalicionit “VLEN” dhe Lëvizjes ZNAM për formimin e qeverisë së re në Maqedoni.

Ahmetit sot do ti bashkohen edhe partnerët tjerë nga Fronti Evropian.

Ai dje në seancën konstituive refuzoi të komentojë pozicionet e Frontit Evropian pasi që ata mbetën në opozitë.

Deputetët nga Fronti Evropian nuk votuan për verifikimin e mandateve dhe e braktisën sallën para zgjedhjes së Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments