Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAli Ahmeti: Loja ska filluar akoma

Ali Ahmeti: Loja ska filluar akoma

Fronti Europian i bashkuar e vazhdon betejën për eurointegrim,
Ali Ahmeti: Loja ska filluar akoma!

Sot u mbajt mbledhja e aktivit politik të Frontit Europian. Krerët e partive politike, pjesë të koalicionit, falenderuan deri te aktivisti i fundit për kontributin e fitores të cilën nuk mundet ta mohon askush me 19 mandate të fituara duke u radhitur forca e dytë politike në shtet. Por 58 mandatet e fituara të VMRO-së bëjnë që kjo e fundit ta dëshirojë për partner të mundshëm shqiptar partinë e cila ka më së paku kushte për bashkëqeverisje, VLEN.
Fronti Europian në krye me Ali Ahmetin si lider largpamës, nuk e ka ndërmend të lejoj që arritjet e deritanishme të shqiptarëve por edhe të shtetit të minohen dhe si shoqëri të kthehemi mbrapa. Këto zgjedhje dëshmuan që elitat politike maqedonase nuk kanë punuar mjaftueshëm ose fare në ndërtimin e marrëdhënieve ndëretnike me çka populli maqedonas e “dënoi” LSDM – në që shumë qeverisje i dha BDI-së (shqiptarëve) dhe e shpërbleu VMRO-DPMNE-në për narativin antishqiptar në kampanjën zgjedhore.
Por, Ali Ahmeti mbledhjen e sotme të Frontit Europian e përfundoi me fjalinë
“Loja s’ka filluar akoma”
Fronti Europian

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments