Friday, February 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAleanca për Shqiptarët ende s’ka qëndrim për dalje nga qeveria

Aleanca për Shqiptarët ende s’ka qëndrim për dalje nga qeveria

Ende nuk kemi ndërtuar qëndrim për të mbetur apo jo në qeveri, kjo do të vendoset pasi të analizohen rezultatet e fundit zgjedhore, ka thënë Arben Taravari në pres konferencën e sotme në Gostivar.

“Tani për tani nuk dalim nga qeveria. Pasojnë analizat në kryesinë e partisë dhe të shohim nëse ka pasur keqpërdorime gjatë procesit zgjedhor, pasi ka mëdyshje. Do të bisedojmë edhe me kryeministrin.

Konsideroj se është skandaloze, kryeministri, ministri i brendshëm të angazhohen dhe punojnë në shërbim të BDI-së. Shpreh keqardhje që edhe ministri Spasovski personalisht ka bërë presion. Keq që një qeveri qëndron pas një partie që ka të kaluar të hidhur”, ka thënë Taravari, transmeton Medial.mk.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments