Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëAksident tragjik në Prizren/ Tre persona kanë humbur jetën, bënin gara me...

Aksident tragjik në Prizren/ Tre persona kanë humbur jetën, bënin gara me makina

Tre persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Në raportin e policisë thuhet se gjatë ngasjes në autostradë i dyshuari kosovar dyshohet se ka humbur kontrollin mbi veturën dhe për pasojë ka goditur tre persona meshkuj kosovar-këmbësorë.

“Si pasojë, tre personat e goditur kanë humbur jetën, ndërsa tre të tjerë kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në raport.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori i rastit dhe me vendimin e tij (tre) trupat e pajetë pasi është konstatuar vdekja e tyre nga ekipi mjekësor, janë dërguar në IML për obduksion.
“Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, vijon njoftimi.

Hetimet lidhur me këtë aksident janë duke u kryer nga njësitet relevante policore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments