/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Aksident tragjik: Humbin jetën dy shqiptarë në Itali (FOTO VIDEO)
Bota, Slider

Aksident tragjik: Humbin jetën dy shqiptarë në Itali (FOTO VIDEO)

Njē aksident i tmerrshëm tragjik iu ka marrë jetën dy emigrantëve shqiptarë, në autostradën A14, në dalje mes Bitonto dhe Molfetta.

Krahas tyre edhe një person tjetër mbeti i plagosur rëndë, si pasojë e përplasjes së dy makinave, të cilat ishin drejtuar për në Bari.

Viktimat janë dy shqiptarë, një burrë 56 vjeç dhe një e moshuar 82-vjeçare me banim në Emilia Romagna, të cilët udhëtonin me një ‘Renault Clio’.

Në rrethana që mbeten për tu sqaruar, makina e viktimave u përplas me një ‘Ford Kuga’ në të cilën drejtuesi i mjetit një 44-vjeçar, efektiv i policisë rrugore, mbeti i plagosur.

Si pasojë e aksidentit të ndodhur gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës, autostrada mbeti e bllokuar për disa orë.

Aktualisht hetimet janë në vijim, për të zbardhur dinamikën e ngjarjes.

April 7, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres