Tuesday, October 3, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAgim Jonuz: Anketat janë gjithmonë në anën e atij që i paguan...

Agim Jonuz: Anketat janë gjithmonë në anën e atij që i paguan dhe i porosit

Sipas hulumtimit të fundit të agjencisë “Market Vision” për portalin MKD, shumica e qytetarëve të vendit nuk janë të kënaqur me politikën e jashtme në lidhje me zhvillimet në Ukrainë dhe në raport me Rusinë dhe nuk i miratojnë sanksionet e zbatuara nga Maqedonia kundër Federatës Ruse.

Megjithatë, sipas disa analistëve, në një prononcim për “Lokal”, të dhëna të tilla janë befasuese dhe besojnë se të gjithë duhet ta dënojnë agresionin rus.

Analisti Agim Jonuz thotë se “partitë gjithmonë do të krijojnë një fushë për njëra-tjetrën dhe anketat që bëjnë analiza dhe informacione për tregun janë gjithmonë në anën e atij që ai paguan”.

– Është shumë relative të hysh në ndonjë sondazh. E gjitha varet nga politika aktuale për të cilën agjencia është e prirur. Çështja kryesore është se pozita dhe opozita gjithmonë do të krijojnë një mjedis ku mund të kenë arsye për të luftuar, në mënyrë që të gjithë të justifikojnë qëndrimet e tyre, theksoi Jonuz.

Sipas tij, duke pasur parasysh se i përkasim bllokut perëndimor, ne angazhohemi ndaj partnerëve tanë strategjikë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments