Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAfrim Gashi: Pamjet e dëshmojnë se kemi votuar për ligjin e gjuhëve

Afrim Gashi: Pamjet e dëshmojnë se kemi votuar për ligjin e gjuhëve

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi thotë se ka qenë i pranishëm në seancën për votimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhës Shqipe dhe se ka votuar pro ligjit, raporton Televizioni SHENJA.
Gashi, gazetarëve sot u ka shpjeguar se kanë siguruar video-incizime ku shihet se se si ka votuar. Këto pamje gjatë ditës do të publikohen.

Ai ka thënë se dëshmi për këtë është edhe votimi me Bantender, ku ai shihet se voton.

Kryetari i Lëvizjes BESA ka komentuar Ligjin, duke theksuar se ai e avancon përdorimin e gjuhës shqipe por nuk është i mjaftueshëm.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments