Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniA është prishur koalicioni ASH-Alternativa? – Flet deputeti Snopçe

A është prishur koalicioni ASH-Alternativa? – Flet deputeti Snopçe

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe, ka sqaruar sot në “Rruga Drejt”, se a janë ende në koalicion me Alternativën, duke pas parasysh zërat që po thonë se tashmë Alternativa pritet të hyjë në Qeveri, shkruan Alsat

Snopçe, ka theksuar se deri më tani, me AAA, kanë pasur një bashkëpunim shumë të mirë, derisa as nuk pohoi e as nuk mohoi se ka ndarje mes tyre.

“ASH dhe Alternativa e kemi një marrëveshje koalicioni përpara zgjedhjeve të kaluara parlamentare që të jemi bashkë edhe për zgjehdje parlamentare edhe për zgjedhje lokale deri në përfundim të mandatit të kësaj përbërje parlamentare, normalisht, kjo është marrëveshje e shkruar. Por Altrenativa është parti në vete dhe ka organet e saja dhe ka të drejtë legjitime që vetë të vendose për fatin e saj”, tha ai./ Alsat.mk

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments