Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQyteti4 vite pa struganin Bekim Bauta, ish futbollisti dhe gjyqtari i futbollit....

4 vite pa struganin Bekim Bauta, ish futbollisti dhe gjyqtari i futbollit. Atdhetari dhe intelektuali i dalluar

Kujtojmë personalitetet strugane….

Më 25 dhjetor 2019 ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë Bekim Bauta, ish futbollisti strugan, gjyqtari i futbollit në ligën e Maqedonisë dhe njëkohêsisht i punësur në Qendrën për Punë Sociale në Strug

I ndjeri Bekim Bauta poashtu ishte gjyqtar i futbollit i liçencuar nga UEFA dhe kontribues i madh sportiv.Bekim Bauta ka qenë edhe këshilltar i Këshillit Komunal të Strugës.

“Bekim Bauta ishte bashkëqytetar i nderuar dhe i dashur.Bauta para së gjithash ishte një intelektual dhe atdhetar i dalluar,sportist dhe gjyqtar fudbollistik i niveleve më të larta,por mbi të gjitha ishte njeri me vlera si Baba,bashkëshort,gjysh”,shkruan shoku dhe miku i tij, Xhemal Arsllani.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments