Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni27 vjeçari arrestohet në kufirin e Tushemishtit ,me makinë të vjedhur në...

27 vjeçari arrestohet në kufirin e Tushemishtit ,me makinë të vjedhur në Itali

Një tetovar u arrestua në vendkalimin kufitar Tushemishtë midis Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Ai gjatë hyrjes në Shqipëri, autoritetet kufitare të Maqedonisë pas verifikimit të makinës kanë konstatuar se ajo është e vjedhur në qytetin Italian Ravena.

“Në vendkalimin Tushemishtë është arrestuar 27 vjeçari nga Tetova, shtetas i Maqedonisë. Arrestimi ka ndodhur gjatë hyrjes në Shqipëri. Tetovari po drejtonte makinën ‘mini couper’. Gjatë kontrollit dhe verifikimeve të detajuara është konstatuar se makina ishte vjedhur në tetor të 2017 në Ravena”, thekson MPB-ja.

Ndaj tij është ngritur kallëzim penal në bazë të nenit 141 dhe do të dënohet për trafikim me makina.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments