Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSlider17 vjeçari Adil Toska, sulmuesi i talentuar nga Veleshta e Strugës do...

17 vjeçari Adil Toska, sulmuesi i talentuar nga Veleshta e Strugës do të luaj për Empolin e Italisë (FOTO)

Sulmuesi i super talentuar me origjinë nga Veleshta e Strugës, Adil Toska i lindur më 18 nëntor në vitin 2005 po shkëlqen në Australi me talentin e tij të jashtëzakonshëm në futboll, shkruan Struga Ekspres.

Që nga mosha 5 vjeçare ka luajtur me Ac Milan Academy në Australi duke arritur tê luaj nê Premier League e Australisë prej 6 vite me radhë për gurpmoshat e reja ku ka shkëlqyer si një lojtar i madh që po premton për të prekur majat e suksesit te futbollit evropian dhe botëror.

17 vjeçari aktualisht luan me grupmoshat U18 dhe U20 ku luan edhe në formacionin e parë të FC.Rydelmer.

Adil Toska që nga mosha 11 vjeçare ka qenë në fokusin e ekipeve evropiane për grupmoshat e reja në Spanjë dhe Portugali nga Real Madrid Youth dhe Benfica Youth.

Por njê ofertê speciale i vjen nga ekipi italian FC.EMPOLI i cili pritet tê luaj nga sezoni i ardhshëm 2023-024

Të gjitha këto suksese tê arritura nga talenti Adil Toska, vijnê pas mbêshtetjes tê madhe tê babait tê tij Nadi Toska, mêrgimtarit nga Veleshta.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments