/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Maqedoni, Slider

Zaev pyetet për dy funksionarët e pushtetit të akuzuar për keqpërdorim, ja si përgjigjet ai

Në pyetjen e gazetarëve për hetimet e theksuara për keqpërdorime të dy funksionarëve të pushtetit dhe për cilat vepra, kryeministri Zaev ka thënë se përballja me korrupsionin është çështje rëndësishme edhe për vetë shtetet në rajon dhe për integrimet e tyre në BE, transmeton Express.
“Qeveria e re i zbardh punët, inkurajohen qytetarët të denoncojnë. Qëndrimi ynë është që çdo indikacion për hetim ta procesuojmë. Mund të them se bëhet fjalë për periudhën gusht të vitit paraprak, për tjetrën do të thonë organet hetimore”, është përgjigjur kryeministri Zaev, në deklaratën për media në suaza të vizitës punuese në Budvë për Konferencën ekonomike rajonale të Malit të Zi 2017./Express/

November 4, 2017

Leave a Reply

error: Content is protected !!
Struga Ekspres