/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Sot ka 120 të prekur me koronavirus dhe dy të vdekur, ja nga cilat qytete janë
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Filipçe: Sot ka 120 të prekur me koronavirus dhe dy të vdekur, ja nga cilat qytete janë

Në 24 orët e fundit janë realizuar 953 teste dhe janë regjistruar 120 raste të reja të covid-19.

– Shkup 67
– Kumanovë 19
– Shtip 16
– Prilep 4
– Tetovë 9
– Veles 2
– Gostivar 1
– Negotinë 1
– Strumica 1

Një pacient 65-vjeçar vdiq në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile, më 28 maj. Një pacient 69-vjeçar, i shtruar në spital më 1 qershor, vdiq në CGH “8 Shtatori”.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 33 114 teste.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 2611, numri i pacientëve të shëruar është 1621, numri i vdekjeve është 147, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 843

June 4, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres